Pozovite odmah +381 20 5100641

Aktuelnosti

• 2015-06-08 00:00:00

Učenici iz Novog Pazara napravili odličnu atmosferu u Kulturnom centru

Gostovanje je organizovano sa ciljem da se unapredi saradnja između dve ustanove kulture, kao i da se razmene iskustva u realizaciji ovakvih događaja, s obzirom na to da Kulturni centar Zrenjanina planira da od sledeće godine organizuje sličan festival u našem gradu.

Učestvovali su i predstavnici zrenjaninskih osnovnih škola “Žarko Zrenjasnin”, “Đura Jakšić”, “Dr Jovan Cvijić”, “P.P. Njegoš” i “Svetozar Marković” iz Elemira. Oni su prikazali svoje talente u recitovanju, igri, glumi i pevanju, koje, uz pomoć svojih nastavnika, razvijaju kroz vannastavne aktivnosti u školama.

Gosti iz Novog Pazara su za zrenjaninsku publiku pripremili raznovrsan i bogat program. Pevačka grupa novopazarske Srednje muzičke škole pokazala je, pored neupitnog pevačkog umeća, i izvanredan glumački talenat u predstavi “Vanredno stanje”. Folklorni ansambl učenika Ekonomsko-trgovinske škole, u bogato ukrašenim nošnjama, izveo je igre iz novopazarskog kraja. Učenici Oš “Bratstvo” na Festivalu su imali značajan uspeh, pa su se ponosno predstavili pobednicima u besedništvu, recitacitovanju, te simpatičnim i vrlo profesionalnim voditeljskim parom Enom i Abdulmelikom, festivalskim pobednicima u kategoriji voditelja. Džejlana i Ajša iz novopazarske OŠ “Vuk Karadžić”, Festivalske pobednice u kategoriji solo pevanja, sve prisutne su impresionirale svojim glasovnim mogućnostima.

Pored učenika, delegaciju iz Novog Pazara činili su i Enes Pljakić, direktor Ustanove za sport i turizam; Džemaludin Paučinac, direktor Kancelarije za mlade; Edin Hambelić, direktor Kulturno-prosvetne zajednice; predstavnici Kulturnog centra Novog Pazara predvođeni direktorom Huseinom Memićem, kao i predstavnici vaspitno-obrazovnih ustanova.

Galerija slika

Dešavanja

Apr 02

Festival stvaralastva mladih 2018