Pozovite odmah +381 20 5100641

Aktuelnosti

• 2011-09-03 00:00:00

Otvorena srednja muzička škola

Deca i učenici iz Novog Pazara od danas svoje muzičke talente usvaršavaće u svom gradu. Srednja muzička škola i zvanično je počela sa radom.
Za ovu školu vlada veliko interesovanje s’obzirom da je u Novom Pazaru do sada postojala samo Osnovna muzička škola.

Koncertu upriličenom povodom otvaranja prve Srednje muzičke škole u ovom kraju prisustvovao je veliki broj gostiju.

Pored muzičke, u ovoj obrazovnoj ustanovi obrazuje se i ekonomsko menadžerski kadar, a od ove godine postoji i Gimnazija opšteg tipa.

Potreba za osnivanjem Srednje muzičke škole u Novom Pazaru postoji godinama unazad.

Deca iz Novog Pazara sada muzičke talente mogu razvijati u svom gradu, kaže direktorka škole Elma Crnovršanin.

"Mi svo vrlo ponosno što smo uspeli u toj nameri da našim učenicima obezbedimo tu mogućnost da u svom gradu nastave muzičko obrazovanje. Prvu generaciju upisuje sedam učenika, i imajući u vidu da je reč o umetničkoj školi to je jedan zavidan nivo i mi smo jako zadovoljni", kaže direktorka škole Elma Crnovršanin.

Za upis u Srednju muzičku školu održan je prvi prijemni ispit, učenicima koji nisu odlučili gde će nastaviti srednje muzičko obrazovanje na raspolaganju je i drugi upisni rok.

"Imamo najave da će u ovom, drugom upisnom roku pored sedam već upisanih biti još nekoliko kandidata, što predstavlja jedan optimum s obzirom na to da ovakve škole upisuju određen broj učenika", rekao je osnivač škole profesor doktor Šaban Muratović.

Otvaranju Srednje muzičke škole prisustvovali su gradonačelni Novog Pazara Meho Mahmutović kaoi predtsvanici gradskih vlasti.

Gradonačelnik Meho Mahmutović je rekao da gradske vlasti podržavaju svaku inicijativu i angažovanje za bolje obrazovanje u Novom Pazaru i ovom kraju.

"Ova škola ima sve potrebne akreditacije, a to je jako bitno zbog budućih učenika. Srednja muzička škola je značajna, jer smo mi do sada u Novom Pazaru imali samo Osnovnu muzičku školu i nadam se da će ovakvih inicijativa i dalje biti", rekao je Mahmutović.

U nastavni proces Srednje muzičke škole uključeni su eminenti profesori iz Srbije, Crne Gore, Rusije i Ukrajine.

Škola zadovoljava najviše standarde u pogledu prostora, opreme i nastavnih sredstava koji su specifični za srednje muzičko obrazovanje.

Posebno je opremljena sala za koncerte sa koncertnim klavirom i ostalom opremom.

Srednja muzička škola u Novom Pazaru u svom sastavu ima vokalno instrumentalni i teoretski odsek.

Obrazovni profili su muzički izvač na klaviru, gitari, harmonici, violini, flauti, klarinetu i solo pevanje, a na teoretskom odseku obrazovni profil je muzički saradnik.

Galerija slika

Dešavanja

Apr 02

Festival stvaralastva mladih 2018